fyzioterapie, rehabilitace Praha 3
Header

Další využití F.I.T.u

Březen 27th, 2013 | Posted by Eva Prokůpková in F.I.T.

V poslední době stále stoupá zájem lidí o vlastní zdraví. Doporučuje se jim, aby provozovali různé sporty a cvičení.
Na tom nakonec není nic špatného.

Ovšem cvičit bez dobré přípravy není rozumné. Snadno to může skončit zraněním. Pokud jsou svaly přetíženy, zejména novým, tělu dosud neznámým cvičením, bez předchozího správného rozehřátí, může snadno vzniknout i vážnější zranění. Je tedy velmi důležité přizpůsobit intenzitu sportu a cvičení vlastním potřebám a výkonnosti.

Se stoupajícím věkem si často myslíme, že jsme zdravější, ve větší pohodě a kondici, než opravdu jsme. Každého z nás občas bolí svaly, například po intenzivním cvičení, po dlouhé jízdě na kole nebo po aktivitách, které provozujeme méně často. Své o tom vědí třeba domácí kutilové nebo příležitostní zahradníci.

Chceme-li zestárnout zdravě a sport, cvičení a další aktivity nám mají pomoci s dosažením tohoto cíle a zajistit, že naše tělo zůstane zdravé, musíme si pro to vytvořit dobré podmínky. Podle studie nizozemské vládní zdravotnické organizace cvičí v zimě 60% dospělých méně, než je pro ně zdravé, v létě to platí pro 47% starších lidí. Tyto údaje jsou vztaženy ke standardu, za který je považováno pět půlhodinových středně intenzívních cvičení za týden.

Naštěstí mnoho lidí pravidelně cvičí a často zaujatě a náruživě dělá různé sporty, jako je jogging, jízda na kole, nohejbal, tenis, badminton, squash, stolní tenis, volejbal, golf atd. I když tyto aktivity provozujeme pravidelně, občas to se zátěží přeženeme a naše svaly nám řeknou, že úsilí, které jsme do sportu vložili, bylo příliš velké. Svaly totiž s postupujícím věkem slábnou a ztenčují se, zvláště pokud je používáme jen málo nebo vůbec. Svalové problémy se obvykle dostavují po 24 až 48 hodinách.

Po našich 30. narozeninách ztrácíme každý rok tři až pět procent svalové hmoty. Žena má v pětasedmdesáti letech pouze 50% síly oproti ženě dvacetileté. My však svaly vystavujeme stále stejné zátěži, neuvědomujeme si, že vlastně svaly začínáme přetěžovat. To často vede k pravidelné bolesti svalů. Je nutné tuto bolest akceptovat, protože je normální?foto web 150x150

Ne není, protože je zde mnoho věcí, které můžeme udělat. Nikdy sice nedokážeme úplně potlačit výše popsané příčiny, ale můžeme si pomoci jinak. Sportovní balzám F.I.T.pracuje dobře nejen u mladých atletů, ale pomáhá i starším lidem.

V praxi se potvrdilo, že sportovní balzám F.I.T. pomáhá starším lidem nejen při bolestech zad a šíje, ramen a nohou, ať už vznikly jako důsledek sportu nebo běžného zatížení, ale je také účinný u lidí s chronickými nemocemi jako je fibromyalgie nebo artritida. To je dáno tím, že používáním F.I.T se zlepšuje krevní oběh a zároveň jsou rychleji odváděny metabolické zplodiny. Tím je podpořena schopnost regenerační schopnost organismu, který se pak s většinou problémů vypořádá sám. Aplikací F.I.T.u na běžná zranění nebo svalové bolestí se lze bolestí z velké části nebo zcela zbavit. F.I.T. je možné použít i pro prevenci bolesti nebo zranění a to tak, že balzám aplikujeme předem na místa o nichž víme, že budou více zatěžována.

Přípravek je k dostání v naší ordinaci.
F.I.T je registrovaná ochranná známka.

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.