fyzioterapie, rehabilitace Praha 3
Header

Holistická aromamasáž

Listopad 30th, 2014 | Posted by Eva Prokůpková in Články | Služby

Holistická aromamasáž je relaxační procedura, která kombinuje pomalé, plynulé tahy s působením éterických olejů. Při této masáži pronikají éterické oleje přes pokožku do Vašeho těla a zároveň příjemně voní. Přináší nejen uvolnění od stresu, ale také uvolnění fyzické.

 Éterické oleje

Éterické oleje vybíráme vždy individuálně, podle potřeb a přání klienta a ředíme je ve vhodných, za studena lisovaných, rostlinných olejích. Pro potřeby masáže používáme pouze přírodní éterické oleje, nikoli jejich syntetické náhražky. V článku Éterické oleje a aromaterapie se můžete o éterických olejích, jejich použití a účincích dozvědět více.Masaz 2 300x138

 Účinky aromamasáže

Aromamasáž uvolňuje napjaté svaly, příznivě ovlivňuje nervový systém, krevní oběh a trávení. Pomáhá také odstranit únavu; a i když přímo po skončení masáže se můžete cítit více unaveni, tento stav po krátké době odezní a celková únava bude výrazně nižší než před masáží. Tato masáž zklidňuje tělo i mysl a je tak vhodná při dlouhodobém stresu, velkém pracovním vytížení nebo jako forma relaxace a regenerace při sportování. Pravidelné masáže vám také mohou pomoci při nespavosti.

 Rozsah aromamasáže

Při celkové aromamasáži je ošetřeno celé tělo, od konečků prstů na nohou po vlasovou pokožku, a vy zažijete téměř 120 minut relaxace a uvolnění. Pokud si chcete aromamasáž jen vyzkoušet, nebo nemáte na masáž tolik času, lze samozřejmě provést částečnou aroma masáž, častá kombinace je například masáž zad a šíje.

 Po aromamasáži

Pro prodloužený účinek masáže není vhodné ihned po masáži smývat použité oleje, ideální je, pokud je můžete nechat působit například až do rána. Prosíme, počítejte s tím, že vlasy budou po masáži mírně umaštěné, protože při celkové masáži a při masáži obličeje a šíje dochází k použití olejů i na vlasovou část hlavy.

 Kdy není aromamasáž vhodná

Pokud trpíte jakýmkoli akutním onemocněním (chřipka, rýma, angína, onemocnění ledvin nebo jater) je zapotřebí s masáží počkat do Vašeho uzdravení, jinak by při masáži mohlo dojít ke zhoršení vašeho stavu. Pokud jste někdy prodělali onkologické onemocnění, informujte se před masáží u svého ošetřujícího lékaře, zda jsou pro vás masáže a aromamasáže vhodné. Aromamasáž lze provádět i v těhotenství, pouze v prvních třech měsících používáme pouze nosné oleje, bez přidání éterických olejů.

Objednejte se

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Prostor pro vaši zprávu

Odpovězte prosím na kontrolní otázku
Jaká je slovní odpověď na příklad 3+5= 

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.